Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu
powrót

Eksperci

Diabetologia

dr n. med.

Beata Mrozikiewicz-Rakowska

Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i diabetologii. Jako ekspert programu Zdrowa ONA tłumaczy kwestie związane z zespołem stopy cukrzycowej, na którym skoncentrowała swoje zainteresowania naukowe.

Ukończyła studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Łodzi w 1991 roku. Specjalizację I stopnia w zakresie chorób wewnętrznych oraz pracę doktorską prowadziła w Katedrze i Klinice Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Metabolicznych w Poznaniu. Pracę kontynuowała w SP CSK nr 1 w Warszawie na Oddziale Ratunkowym Izby Przyjęć, a następnie w Katedrze i Klinice Gastroenterologii Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, uzyskując tam specjalizację II stopnia w zakresie chorób wewnętrznych i diabetologii. W Klinice łączy pracę jako lekarz, nauczyciel akademicki, prowadzi Gastroenterologiczne Studenckie Koło Naukowe, pracuje w Poradni Stopy Cukrzycowej oraz reprezentuje Klinikę, będąc aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran.

Jako ekspert programu Zdrowa ONA tłumaczy kwestie związane z zespołem stopy cukrzycowej, na którym skoncentrowała swoje zainteresowania naukowe.

Artykuły, w których wypowiedział się ekspert