Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu
powrót

Eksperci

spec. piel. diabet.

Mirosława Młynarczuk

Specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego. Zajmuje się edukacją chorych na cukrzycę z zakresu pielęgnacji stóp, profilaktyką oraz zabiegami podiatrycznymi i opatrunkami jako zabezpieczeniem owrzodzenia. Te kwestie omawia jako ekspert programu Zdrowa ONA.

Ukończyła Medyczne Studium Zawodowe w Warszawie. Pracę rozpoczęła na Chirurgii w SPCSK Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie, następnie pracowała jako instrumentariuszka na bloku operacyjnym w Szpitalu Klinicznym im. prof. Grucy w CMKP w Otwocku. Od 1988 roku pracuje w Katedrze i Klinice Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego jako pielęgniarka zabiegowa a od 2003 roku prowadzi Gabinet Stopy cukrzycowej w Klinice oraz pracuje w Poradni Stopy Cukrzycowej.

Na co dzień zajmuje się edukacją chorych na cukrzycę i ich rodzin z zakresu pielęgnacji stóp, profilaktyką oraz zabiegami podiatrycznymi na stopie i opatrunkami jako zabezpieczeniem owrzodzenia i właśnie te kwestie omawia jako ekspert programu Zdrowa ONA. Jest również Członkiem Komitetu Założycielskiego, a obecnie skarbnikiem Stowarzyszenia Polska Federacja Edukacji w Diabetologii.

Artykuły, w których wypowiedział się ekspert