Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu
powrót

Eksperci

Diabetologia

prof. dr hab. n. med.

Waldemar Karnafel

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii. Profesor Karnafel interesuje się głównie powikłaniami cukrzycy, a szczególnie zespołem stopy cukrzycowej i właśnie te aspekty omawia jako ekspert programu Zdrowa ONA.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii. Ukończył studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Warszawie. Staż podyplomowy odbył w Szpitalu Powiatowym w Mławie. Pracował na I Oddziale Chorób Wewnętrznych Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, a następnie rozpoczął pracę w III Klinice Chorób Wewnętrznych, Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii w Warszawie. W listopadzie 1997 roku uzyskał tytuł profesora nadzwyczajnego, a w 1999 roku profesora zwyczajnego. Od października 1997 roku kieruje Katedrą i Kliniką Gastroenterologii i Chorób Przemiany Materii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełni także funkcję konsultanta regionalnego w dziedzinie diabetologii na Mazowszu.

Profesor Karnafel interesuje się głównie powikłaniami cukrzycy, a szczególnie zespołem stopy cukrzycowej i właśnie te aspekty omawia jako ekspert programu Zdrowa ONA.

Artykuły, w których wypowiedział się ekspert