Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu
powrót

Eksperci

Diabetologia

mgr

Dorota Gromnicka

Psycholog, psychoterapeuta. Jako ekspert programu Zdrowa ONA mgr Dorota Gromnicka porusza kwestie związane z wpływem choroby na psychikę kobiet oraz tłumaczy psychologiczne aspekty ciąży.

Psycholog, psychoterapeuta, absolwentka Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Studiowała również na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Uniwersytecie La Sapienza w Rzymie, a także w Szkole Psychoterapii w Ośrodku INTRA. Pracuje w Centrum Rozwoju i Psychoterapii „Strefa Zmiany”. W codziennej pracy spotyka się z osobami dorosłymi, które borykają się z różnymi problemami życiowymi, przebywają w kryzysie, przeżywają trudności w relacjach z bliskimi, mają kłopoty w tworzeniu satysfakcjonujących związków, są dotknięte lękami, chcą wzmocnić poczucie swojej wartości. Prowadzi psychoterapię indywidualną, warsztaty, grupy rozwojowe, terapeutyczne oraz wsparcia.

Jako ekspert programu Zdrowa ONA mgr Dorota Gromnicka porusza kwestie związane z wpływem choroby na samoocenę kobiet, ich relacje z partnerami, codzienne funkcjonowanie oraz podpowiada, jak podjąć rozmowę na temat choroby zarówno z partnerem, jak i z lekarzem. Dodatkowo tłumaczy psychologiczne aspekty ciąży, przygotowania do niej i okresu laktacji w życiu kobiet.

Artykuły, w których wypowiedział się ekspert