Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu
powrót

Eksperci

Pediatria

mgr

Alicja Niedźwiecka

Psycholog, asystent naukowy Pracowni Neurokognitywistyki Rozwojowej oraz Babylab, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako ekspert programu Zdrowa ONA tłumaczy, jak opiekować się chorującym dzieckiem oraz jak radzić sobie z ewentualnymi problemami psychologicznymi wynikającymi z częstej nieobecności dziecka w przedzszkolu szkole, a rodziców w pracy.

Psycholog, asystent naukowy Pracowni Neurokognitywistyki Rozwojowej oraz Babylab, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła Wydział Psychologii UW, specjalizację Psychologia kliniczna dziecka. W trakcie studiów odbyła staż badawczy w Human Emotions Lab, University of Delaware. Pracowała jako psycholog w Instytucie Matki i Dziecka do marca 2013 roku. Interesuje się analizą interakcji rodzice-dziecko, percepcją i przetwarzaniem ekspresji emocji u niemowląt oraz mechanizmami rozwoju we wczesnym dzieciństwie.

Jako ekspert programu Zdrowa ONA tłumaczy, jak opiekować się chorującym dzieckiem oraz jak radzić sobie z ewentualnymi problemami psychologicznymi wynikającymi z częstej nieobecności dziecka w przedzszkolu szkole, a rodziców w pracy.

Artykuły, w których wypowiedział się ekspert