Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu
powrót

Eksperci

Urologia

dr n. med.

Piotr Kryst

Dr n. med. Piotr Kryst – praktykujący lekarz urolog. Studia medyczne odbył na Akademii Medycznej w Warszawie. W kolejnych latach uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej i II stopnia z urologii. Jako asystent, adiunkt a następnie ordynator pracował w Klinice Urologii Akademii Medycznej w Warszawie.

Praktykujący lekarz urolog. Studia medyczne odbył na Akademii Medycznej w Warszawie. W kolejnych latach uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej i II stopnia z urologii. Jako asystent, adiunkt a następnie ordynator pracował w Klinice Urologii Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie ordynator Oddziału Urologicznego Szpitala Bielańskiego w Warszawie. Członek Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Urologicznego. Na co dzień zajmuje się diagnostyką i terapią chorób gruczołu krokowego, kamicy moczowej i nowotworów układu moczowego. Jest autorem licznych publikacji w piśmiennictwie polskim i zagranicznym.

Jako ekspert programu Zdrowa ONA dr n. med. Piotr Kryst tłumaczy aspekty medyczne związane z diagnozowaniem i leczeniem schorzeń urologicznych u mężczyzn.

Artykuły, w których wypowiedział się ekspert