Zdrowa ona - rzetelnie o twoim zdrowiu

Warning: Uninitialized string offset 10 in /home/server852293/ftp/zdrowa-ona/wp-content/themes/zdrowa-ona/archive-expert.php on line 107

Warning: Uninitialized string offset 10 in /home/server852293/ftp/zdrowa-ona/wp-content/themes/zdrowa-ona/archive-expert.php on line 111

Eksperci

Joanna Bonarek-Sztaba

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Leszek Czupryniak

Dowiedz się więcej

Piotr Dąbrowiecki

Dowiedz się więcej

prof. CMKP dr hab. n. med.

Romuald Dębski

Specjalista w zakresie położnictwa, ginekologii, endokrynologii, ultrasonografii i diagnostyki prenatalnej. Jako ekspert programu Zdrowa ONA prof. Romuald Dębski tłumaczy aspekty medyczne związane z chorobami układu moczowo-płciowego u kobiet.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Andrzej Depko

Dr n. med. Andrzej Depko – specjalista w zakresie seksuologii i neurologii. Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, członek Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, certyfikowany seksuolog sądowy. Kierownik studiów podyplomowych „Seksuologia kliniczna” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Superwizor psychoterapii zaburzeń seksualnych Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Dowiedz się więcej

dr

Krzysztof Dudziński

Fizjoterapeuta, certyfikowany terapeuta manualny, specjalista fizjoterapii, Kierownik Zakładu Rehabilitacji w Ortopedii, Traumatologii i Reumatologii Wydziału Rehabilitacji AWF w Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr-n-med

Grzegorz Głąb

Specjalista ginekologii i położnictwa. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej oraz uczeń profesora Antoniego Basty i Giovanni Miniello. Wykładowca akademicki. Współtworzy Centrum Diagnostyki Ginekologiczno – Położniczej w Opolu. W swojej pracy zawodowej zajmuje się patologią szyjki macicy, kolposkopią oraz cytodiagnostyką kontrastowo-fazową, której jest jednym z pionierów w Polsce. Jako ekspert programu Zdrowa ONA wypowiada się w tematach związanych z profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem patologii związanych z zakażeniem HPV.

Dowiedz się więcej

mgr

Dorota Gromnicka

Psycholog, psychoterapeuta. Jako ekspert programu Zdrowa ONA mgr Dorota Gromnicka porusza kwestie związane z wpływem choroby na psychikę kobiet oraz tłumaczy psychologiczne aspekty ciąży.

Dowiedz się więcej

mgr

Iwona Haak

mgr Iwona Haak – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w psychologii zdrowia, jakości życia oraz inteligencji emocjonalnej. Zajmuje się pomocą w rozwijaniu kompetencji psychologicznych, m.in. wprowadzanie zmian życiowych, radzenie w sytuacjach trudnych, zarządzane emocjami.

Dowiedz się więcej

Dr n. med.

Małgorzata Jachacz-Łopata

Dowiedz się więcej

dr

Izabela Jąderek

Psycholog, seksuolog, psychoterapeuta. Na co dzień prowadzi psychoterapię indywidualną i par dla osób dorosłych, jak również poradnictwo dla młodzieży i ich rodziców dotyczące orientacji seksualnej i transpłciowości.

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Grzegorz Jakiel

Specjalista I i II stopnia w dziedzinie ginekologii i położnictwa oraz specjalista w zakresie zdrowia publicznego, kierownik I Kliniki Ginekologii i Położnictwa Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie (Szpital im prof. W. Orłowskiego).

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Andrzej Januszewicz

Specjalista w dziedzinie hipertensjologii. Członek Polskiej Akademii Nauk, były prezes Polskiego Towarzystwa Nadciśnienia Tętniczego. Na co dzień zajmuje się leczeniem nadciśnienia tętniczego, zarówno pierwotnego, jak i wtórnego oraz patogenezą i diagnostyką tej choroby.

Dowiedz się więcej

prof. UWM dr hab. n. med.

Piotr Jurkowski

Specjalista pediatra i patofizjolog. Kierownik Katedry Pediatrii na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Jako ekspert programu Zdrowa ONA prof. Piotr Jurkowski tłumaczy aspekty medyczne związane z infekcjami u dzieci

Dowiedz się więcej

Krzysztof Kamiński

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Waldemar Karnafel

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetologii. Profesor Karnafel interesuje się głównie powikłaniami cukrzycy, a szczególnie zespołem stopy cukrzycowej i właśnie te aspekty omawia jako ekspert programu Zdrowa ONA.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Alicja Karney

Specjalista pediatrii II stopnia, Kierownik Oddziału Hospitalizacji Jednego Dnia w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Jako ekspert programu Zdrowa ONA udziela informacji dotyczących odporności i częstych zakażeń u dzieci.

Dowiedz się więcej

lek.

Anna Katarzyna Czech

Dowiedz się więcej

mgr

Adriana Klos

Psycholog i psychoterapeuta. Ukończyła studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Jan Kotarski

Specjalista w dziedzinie ginekologii, położnictwa i onkologii. Pracownik naukowy I Kliniki Ginekologii Onkologicznej i Ginekologii oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Jako ekspert programu Zdrowa ONA, prof. dr hab. n. med. Jan Kotarski tłumaczy, jakie konsekwencje wiążą się z mięśniakami macicy oraz jak ważna jest wczesna diagnostyka i odpowiednio dobrana metoda leczenia, która pozwoli na spełnienie macierzyńskich planów.

Dowiedz się więcej

dr

Wojciech Król

Kardiolog, doktor nauk medycznych asystent w Klinice Kardiologii, Nadciśnienia Tętniczego i Chorób Wewnętrznych II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Piotr Kryst

Dr n. med. Piotr Kryst – praktykujący lekarz urolog. Studia medyczne odbył na Akademii Medycznej w Warszawie. W kolejnych latach uzyskał specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej i II stopnia z urologii. Jako asystent, adiunkt a następnie ordynator pracował w Klinice Urologii Akademii Medycznej w Warszawie.

Dowiedz się więcej

mgr

Ewa Kurowska

Dietetyk kliniczny, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego na kierunkach Dietetyka oraz Metodologia Badań Klinicznych. Ukończyła również podyplomowe studium AWF na kierunku Wspomaganie Dietetyczne w Sporcie.

Dowiedz się więcej

dr

Tomasz Leonowicz

Dr Tomasz Leonowicz – praktykujący lekarz ginekolog, położnik, seksuolog. Studia medyczne odbył na Akademii Medycznej w Warszawie. W kolejnych latach uzyskał specjalizację II stopnia w zakresie ginekologii, położnictwa oraz seksuologii. Prowadzi prywatny gabinet lekarski w Warszawie. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej.

Dowiedz się więcej

prof. nadzw.

Zbigniew Lew-Starowicz

Seksuolog, psychiatra i psychoterapeuta. Jako ekspert programu Zdrowa ONA porusza kwestie związane z wpływem różnych chorób dotykających kobietę na życie seksualne i relacje partnerskie.

Dowiedz się więcej

dr

Ewa Mierzejewska

Lekarz i epidemiolog. Jako ekspert programu Zdrowa ONA dr Mierzejewska wyjaśnia kwestie związane z wadami cewy nerwowej i stosowaniem kwasu foliowego.

Dowiedz się więcej

dr

Ewa Miśko-Wąsowska

Dowiedz się więcej

spec. piel. diabet.

Mirosława Młynarczuk

Specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego. Zajmuje się edukacją chorych na cukrzycę z zakresu pielęgnacji stóp, profilaktyką oraz zabiegami podiatrycznymi i opatrunkami jako zabezpieczeniem owrzodzenia. Te kwestie omawia jako ekspert programu Zdrowa ONA.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Beata Mrozikiewicz-Rakowska

Specjalista w zakresie chorób wewnętrznych i diabetologii. Jako ekspert programu Zdrowa ONA tłumaczy kwestie związane z zespołem stopy cukrzycowej, na którym skoncentrowała swoje zainteresowania naukowe.

Dowiedz się więcej

mgr

Alicja Niedźwiecka

Psycholog, asystent naukowy Pracowni Neurokognitywistyki Rozwojowej oraz Babylab, Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jako ekspert programu Zdrowa ONA tłumaczy, jak opiekować się chorującym dzieckiem oraz jak radzić sobie z ewentualnymi problemami psychologicznymi wynikającymi z częstej nieobecności dziecka w przedzszkolu szkole, a rodziców w pracy.

Dowiedz się więcej

Tadeusz Oleszczuk

Dowiedz się więcej

mgr

Ewa Paprot

Neuropsycholog, absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr

Anna Parzyńska

Specjalistką położnictwa i ginekologii.

Dowiedz się więcej

lek.

Katarzyna Pietuch

Na stałe pracuje i dyżuruje w Szpitalu Klinicznym przy ul. Kondratowicza w Warszawie (Szpital Bródnowski) oraz w Klinice Ka-Medica.

Dowiedz się więcej

lek. med.

Magdalena Piórkowska

Specjalista chorób wewnętrznych z 20-letnim doświadczeniem, które uzyskała w czasie pracy w oddziale wewnętrznym, kardiologicznym, stacji dializ oraz szpitalnym oddziale ratunkowym. Aktualnie pracuje w NZOZ Omega w Baranowie w powiecie Grodzisk Mazowiecki, gdzie udziela porad w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Dowiedz się więcej

lek. med.

Magdalena Piórkowska-Pruszek

specjalista chorób wewnętrznych II-ego stopnia z 20 letnim doświadczeniem, aktualnie na ukończeniu specjalizacji z rehabilitacji medycznej w Mazowiecki Centrum Rehabilitacji "Stocer" w Konstancinie Jeziornej.

Dowiedz się więcej

dr

Grzegorz Południewski

Dr Grzegorz Południewski - ginekolog, położnik. Studia medyczne odbył na Akademii Medycznej w Białymstoku. W kolejnych latach uzyskał specjalizację I i II stopnia z położnictwa i ginekologii, a w 1990 roku obronił doktorat z dziedziny nauk medycznych. Jako asystent a następnie adiunkt pracował w Klinice Położnictwa Instytutu Położnictwa i Chorób Kobiecych Akademii Medycznej w Białymstoku. Aktualnie prowadzi prywatny gabinet ginekologiczny w Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr hab. n. med.

Aleksander Prejbisz

Od wielu lat zajmuje się praktycznie – klinicznie i naukowo chorymi na nadciśnienie tętnicze, w tym chorymi ze świeżo wykrytym nadciśnieniem tętniczym, nadciśnieniem trudnym w leczeniu i wtórnymi postaciami nadciśnienia tętniczego. Autor wielu publikacji z zakresu diagnostyki i terapii nadciśnienia tętniczego.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Maria Rell-Bakalarska

specjalista I stopnia w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz II stopnia w dziedzinie reumatologii, dyrektor Medycznego Specjalistycznego Centrum Reumatologii i Osteoporozy Rheuma-Medicus w Warszawie.

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Bolesław Samoliński

Profesor nadzwyczajny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, specjalista: alergologii, otorynolaryngologii, zdrowia publicznego, kierownik Zakładu Alergologii i Immunologii Klinicznej SP Centralnego Szpitala Klinicznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM).

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med

Violetta Skrzypulec-Plinta

Specjalista ginekolog – położnik, endokrynolog, seksuolog. Kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach...

Dowiedz się więcej

Agnieszka Sobocińska

Dowiedz się więcej

mgr

Monika Stepnowska

Psycholog, absolwentka Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Ukończyła Podyplomowe Szkolenie w zakresie Psychoterapii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami chorymi kardiologicznie. Prowadzi ćwiczenia i warsztaty dla studentów psychologii.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Tadeusz Szwed

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych oraz gastroenterologii. Członek Polskiego Towarzystwa Gastroenterologicznego.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Monika Szymańska

Lekarz ginekolog, położnik i endokrynolog. Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Pełni stanowisko starszego asystenta w I Klinice Położnictwa i Ginekologii przy Pl. Starynkiewicza w Warszawie. Pracuje na oddziale położniczym oraz endokrynologicznym. Jest autorką licznych prac prezentowanych i publikowanych w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych.

Dowiedz się więcej

dr hab. n. med.

Beata Tarnacka

Jest specjalistą w dziedzinie neurologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Katowicach, w 2002 roku uzyskała tytuł Doktora Nauk Medycznych w Instytucie Psychiatrii i Reumatologii w Warszawie.

Dowiedz się więcej

prof. dr hab. n. med.

Witold Tłustochowicz

Specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych, reumatolog. Konsultant Krajowy ds. reumatologii oraz Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Reumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Dowiedz się więcej

dr n. med.

Piotr Wierzbiński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. W latach 2006-2014 asystent w Klinice Psychiatrii Dorosłych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Obecnie prowadzi własną praktykę lekarską. Członek Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz Międzynarodowego Towarzystwa Psychiatrii Sportowej.

Dowiedz się więcej

mgr

Patrycja Wójcik

Terapeuta. Absolwentka Wydziału nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizację oraz doświadczenie zawodowe zdobywała przy współpracy z Centrum Studiów Podyplomowych SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie.

Dowiedz się więcej

mgr

Diana Wolańska

Dietety w Instytucie Żywności i Żywienia. Specjalizuje się w dietoterapii takich chorób jak miażdżyca, otyłość, cukrzyca oraz dna moczanowa.

Dowiedz się więcej

dr hab. n. med.

Sławomir Woźniak

Jako ekspert programu Zdrowa ONA dr hab. n. med. Sławomir Woźniak wyjaśnia ryzyko pojawienia się mięśniaków macicy, sposoby leczenia oraz zależności pomiędzy wystąpieniem mięśniaków macicy a planowaniem ciąży.

Dowiedz się więcej

Prof. dr hab. n. med. Agata Szulc

Dowiedz się więcej